Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: А я си утвадам на село - ели деурбанизациа за начинаещи  (Прочетена 29731 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

masok

• Гостенин
Мале,те така лека полека се обезлюдява СЗ.Що секи нещо го спира се връне там,я жена,я кредити,я деца,я работа......И си седиме тука и си приказваме колко е убаве там и ни се сака се врънеме.....ма нестава.....те тва е мъката...да ти ебем и дауншифтинга щом нее у СЗ........
Ако искарам още некоя и друга годин у СФ ,добре,после ша варна бръзио влак за СЗ верваи ми......ма така я си мисла ебалиго що..............наздраве....... :nazdrave:
« Последно редактиранье: Февруари 17, 2012, 11:33:57 от Генин-Стубел »
Активен

masok

• Гостенин
Активен

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
Онуфри, па кво та бъркат 40 мин път? Ако си у некой мегаполис няма ли да пътуваш и повече? Целта е да избегнеш стреса и ненужното натоварване.
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Секи човек със слободна професия може да напраи тва нещо. Стига да има желание. И други ора могат да го направат, даскалете примерно. С автобуса си оди до града, после се връща, малко народ ли така живее. Кой не е усещал мизерията на големия град, той си мисли, че гние на село. Но който е избегал от мръсотията и е преминал абстиненцията, той си е доволен от живота. Големият град е за младежи, за ора де обичат анонимността, за ора де обичат лудниците.

Я у Бела Слатина нема как да се връна завинаги. Немам ни къде да живеа тама отделно... ни нищо. Ма си имам мои си планове. Ниа си праиме планове, па Оня тама горе ни са смее...

Разделете дауншифтинга на хард - такъв де вика Саматока с овци и крави. И софт - отвадаш да живееш на спокойствие и да пътуваш с влакчето до лудницата секи ден по половин час. Пръвият вид е невъзможен. Вторият е напълно възможен.
Активен

onufri

• Гостенин
Вториа вид ша го направа почти със сигурност, имам много колеги де живеят така. Ма тава пътуване па си а стрес и па си у въртележката.
Я си мисла за некъв междинен вариант, нещо като Крокича горе-доле, ма требва да си намера друга работа...
Активен

Бисерчока

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1845
  • душманин
Ше доде един момент коги у градовете  ората ше почнат да си лижат гъзовете за сол. Тогива секи че ръгне на село от де е дошъл  да си насади нещо на двореца за да мое преживее. ;)А кой сиа продал имотеца и земъта е обречен.
Активен
Я т'ва де ми пречи на пиеньето..ич не еба да са занимавам с него.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Ше доде един момент коги у градовете  ората ше почнат да си лижат гъзовете за сол. Тогива секи че ръгне на село от де е дошъл  да си насади нещо на двореца за да мое преживее. ;)А кой сиа продал имотеца и земъта е обречен.

И я така мисла. И май тава време не е мого далеко.
Активен

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
на таа тема ено време съм водил ного интересен спор, по ено време го дири да го пльоснем тука да си спеста писането ма не можах да го намера. та сега ше почвам одначало.

изначало таа идея - дауншифтинг е не малко безсмислена. създадена за ора дека не знаат ка да постигнат некав вътрешен мир или да си намерат неква занимавка, ли хоби дека да им доставя удоволствие та са си навили на пръста оти требва да бегат от 'стреса'. всъшност само у големите пренаселени градове има стрес, нерви и прочее. ма тава само по себе си а разбираемо - като а пренаселено са създават предпоставки за задръствания, кофти транспорт и проблеми с паркиране и прочее, което води до изнервяне у ората. у малки градове като видин такива нешта не съм срештал.

я примерно като идем у софеа ич са не чуствам на место. дразнешто а да ръгнеш на некаде и да ти ръгат реклами у ръцете, да сакаш да изфърлиш нешто у кофата на улицата па кога стигнеш до неа видиш оти она а препълнена, ма нали после 'селяните' цапале софеата, кат валне малко дъждец ли малко повече снежец да видиш по задръствания 30 мин за две спирки, при нормални 5 и прочее тъпотии.

за тава я си имам моя си визия за нештата ка би ми са искало да станат - ни ми требва дауншифтинг, ни никви западни тъпотии дека да ма учат ка требва да живеам. изтисквам квото можем от града докаде имам сили и кога ми доа времето за пенсиониранье зимам бабката и са отвааме у неко планинско селце и там си прекарвам дните. па дечорете да си седат доле. я съм си простичък човечец - доволен на ена къштичка и ено гаражче колко да има каде да си човъркам по неко моторче-антика, на ена планина дека да има каде да са расождам и те така.

:green:

послепис: я сметам оти мнението на онуфри за миникиа град а най-оптималниа вариант от каде спокойствие.
« Последно редактиранье: Февруари 18, 2012, 12:50:49 от Брутале »
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Не разбирам Обидите на Апостолица и изрази като "клоаки".  ???
Онаа тема си беше за друго. Разбирам да се пущат неколко поста офтопик, ма зе да поема съвсем у друга насока разговора. Що да нема тема за отслабванье? И защо точно клоака беше наречена?  ???
Те колко било лесно - отварате си нова тема и си бистрите вапроса, който ви валнува. Ма не, без обиди не може.  :(
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

apostolicia

• Гостенин
"Клоака" бяха наречени големите градове и главно София, а не темата. Извинявам се, ако е прозвучало по друг начин, не съм искала да обидя никого.
Написах го конкретно заради предложението на Валери61 за заглавие на темата, съдържащо думата "прокудени".
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
 thanks и я са извинявам  thanks
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
Дааа- я си имам Покрайна - на един уй месту ут Видин- и си ми а дубро- Дражинци си ми е на сърце обаче- ма че се оди по редко там - така са случи- ма и у Видин си ми е дубро- живеам у къща с дворче- ма чувек дири удобства насекъде - съга - пролетеска де че прайме вътрешни нужници у Покрайна - па студенку ми е у външния кенеф ???
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

apostolicia

• Гостенин
Не съм вервала, че ша умирам да си зарова ръцете у земята и да ровча, да сада, да гледам къ расте, да дира длъга слъба да измета паужините поди стрехата, да се едосвам, че ветъро а дуанал капак от покриво, да мисла за дръва, да купувам вар да белосвам овошките, да носа арпаджик из целио град, да избирам прасе и да познавам кое ша стане добро и кое ша си остане житен бегач, да сада пуйка и да мисла откъде да намера добра и прегорела тор, демек лайна. Ако преди 20 годин некой ми го беше тава казал, да съм му се смеяла с глас! Обаче ората се променят. И живото нги се променя.
Па я пътувах у София от назе до работат повече време, отколко от Липен до Монтана. Кво стресиращо има у едно обикновено преминаванье на некакви си 15 километра или даже 35, колкото а от Монтана до Чипровци. Не разбирам.
А па Брутале направо ме приби - стрес значи осъзната невъзможност да се справиш със задачите си. Помисли си пак дали немаш предвид друго нещо. Стрес има насекъде, у село също - например я се стресирам като се одъждави и не моа изплева после градежа. Стресирам се също така и като се засуши и реколтата ми замине на кино.
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
Онуфри, па кво та бъркат 40 мин път? Ако си у некой мегаполис няма ли да пътуваш и повече? Целта е да избегнеш стреса и ненужното натоварване.

Тиа 40 минути зимно време моа да станат и 4 часа, а у некой случай пътуваньето може и да е мисия невъзможна и ядовете покрай ним да ти дръжът ситка цело лето. Това живот на село и работа у близкия град направо го забравете  ;) (освем сами да сте си началници и да одите на работа коги си сакате)
Активен
жената Я  и приятели  

apostolicia

• Гостенин
Що? Дали па у София не моа да станат 4 часа?
Активен

Страницата е създадена за 0.248 секунди с 23 запитвания.