Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Безмесни гозби  (Прочетена 16014 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Безмесни гозби
« -: Февруари 24, 2012, 03:44:37 »
Айде, шибайте тука кво сте готвиле, ма без месо.
Я ви предлагам едно от любимите ми - тиквички бюрек:

Тиквичките са нарезват на дължина, запичат се на грил тигана леко, осоляват са и са изчаква малко да изстинат. Праи са смес от сиренце, ейчице, копър, домат само месестата част. Слага са от таа смес на филийката тиквичка, затиска са с друга. Връгая са у брашно, после ейце и са пържи.  Моо са напраи и сосец - кисало млеко, чесън, копът, сол, 1-2 лъж. майонеза.
Много, много вкусно!
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

svetoslavt

• Гостенин
Re:Безмесни гозби
« Reply #1 -: Февруари 24, 2012, 03:52:42 »
Бубалино,добре си я пущила темицата!Не че нЯщо,ма подозирам че нема да има развитие много!Освен тебе и още един-двама ,нема да има много-много пишещи!Останал съм с впечатлението,че тука нема много последователи на тоа вид хранене! ;D Ма пиши де,тия безмесните,са много убава гарнитура на основното ястие(разбирай мръвките!) :smeeeh:
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #2 -: Февруари 24, 2012, 04:02:27 »
Прав си, Убавец. С месо са готви най-лесно. Гарнитурата е важна!
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #3 -: Февруари 24, 2012, 04:05:43 »
Те, я ви казвах, че мъжовете веднъга ше зинат  ;D
Дако, маанете темата, добра си е.  8)
Тиквички праа и я, само че обелени, резнати на 2 по дължина, сърцевината са издълбава и са пълни с ориз/предварително сварен и запръжен с лучец/ или сирене и яйца. После са запича у фурнята.
Друга постна любима гозба ми е картофената ехнийка. Рецепта нема смисъл да давам, не вервам некоя от вазе да я не знаа. Лично за мене тва беше първата гозба, която са научих да готва  C-- като студентка  ;D
Апа тиквички, леко оваляни у брашънце и пържени, после с копрец, бел лучец и манко оцедец - прибиванье!  8)
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

svetoslavt

• Гостенин
« Reply #4 -: Февруари 24, 2012, 04:23:15 »
Не бе!Я немам нищо против темата,нек си я има-некои ора ше си пишат,ма така мисла,че повечето ше заничат там къде има мЕсо!Примерно мойта невеста,не би излазала от тука,коги са сберат повечко рецепти,тя мое само на силаж да кара,а па летно време е ужас откъде ядене у назе.Натиска сал на салати,тараторе и тиквички приготвени по всевъзможни начини и рецепти!Тука я пропущам,моа си карам и без тикви!
Активен

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
« Reply #5 -: Февруари 24, 2012, 04:35:31 »
што бе, я си имам некви периоди от годината каде нештем да видим месо. натегам яко на разни вегански манджи.

яла само да ръгнат марули, домати, краставици, пресен лук, репи ше са разбиам от салати :green:
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #6 -: Февруари 24, 2012, 04:46:32 »
Я обичам месце, не е като да не обичам, ма ми омръзва. Па особено летото и ние натискаме повече на зеленчуци. Е, ако зависеше само от мене, месо немаше да има, ама мойте мъжове ма склащат от време на време  ;D Тежко ми е летоска да муам мръфки  ??? неко пилешка пържолка може, ма свинско у никакъв случай.
Една постна лютичка със сиренце например много по ше ми е блага.
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

jaio

• Гостенин
« Reply #7 -: Февруари 24, 2012, 04:57:41 »
маните добре си а темата   що по няко път са чуда ква гарнитура да тура и като не можа да измисла нищо го ям тава месо чисто   а сага але згода тука  :smeeeh:
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #8 -: Февруари 24, 2012, 05:40:49 »
Не бе!Я немам нищо против темата,нек си я има-некои ора ше си пишат,ма така мисла,че повечето ше заничат там къде има мЕсо!Примерно мойта невеста,не би излазала от тука,коги са сберат повечко рецепти,тя мое само на силаж да кара,а па летно време е ужас откъде ядене у назе.Натиска сал на салати,тараторе и тиквички приготвени по всевъзможни начини и рецепти!Тука я пропущам,моа си карам и без тикви!
+1000 :green: :krkanje:
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #9 -: Февруари 24, 2012, 05:54:01 »
Темата е идялна, що може некой да реши да пости, от понеделник са не еде месо, не едът са и секакви останали животински работи, та кой ша спазва диета или кой по чисто верски причини ще се въздържа от нормално яденье, може от тука да зима идеи кво да еде човекът.

У такъв период храненето се състои до 80 процента от въглехидрати, обаче тва не води до здравословни проблеми, напротив, полезно а. Нема нищо грешно примерно да са едът картофи с леб, спагети с леб и подобни. Въздръжаньето от мЕсо също е много полезно за определен период от време, дорде са попречисти малко джигера. Таа рецепта с тиквичките съм ги ял с патладжан и е невероятна, нема толко вкусно нещо.
Активен

Буба Лида

• Гостенин
« Reply #10 -: Февруари 24, 2012, 06:20:49 »
Те нещо дека съм праила за пости. Моа и за гранитура да се ползва ;D

Постни картофени кюфтенца с пащърнак. Моа и без него, кои не моа да си го набави.

Ето и рецептата:

http://www.menumag.bg/recepta/postni-kartofeni-kyuftenca-s-pashtyrnak
Активен

Дзверъ Джули

• Гостенин
« Reply #11 -: Февруари 24, 2012, 06:28:53 »
Ммммм, утре ще ги пробвам.  :D
Активен

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
« Reply #12 -: Февруари 24, 2012, 06:37:39 »
Аз пък оня ден правих панирана коприва. Панировката е от брашно, щипка сол, половин чаена лъжичка бакпулвер и водица - обърква се до гъстота като за палачинки. Топват се цели, добре измити стръкчета коприва и се пържат. После с чесън и кисело мляко е трепач. Убавото е че става и за пости и копривата мое се замени с кво ти душа сака - тиквички, патладжан, моркови - на тънки филийки.

Бубе, браво за темата thanks
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

Буба Лида

• Гостенин
« Reply #13 -: Февруари 24, 2012, 06:44:37 »
Я съм сигурна, че у таа тема ще намерим доста подходящи неща за моа вкус. Таа панирана коприва ме заинтересува, ще се пробвам при  първа възможност. Понякога обед у офисо си зимаме морковни кюфтенца. Много убави и се съм се чудила кък точно се праат, види се, че са настъргани морковете, ма не знам другите продукте. Мисла , че бееме тръсили с колежките у гугъло, ма те такива тончо изглеждащи не намериаме.
« Последно редактиранье: Февруари 24, 2012, 06:46:57 от Буба Лида »
Активен

кумичката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2570
  • Аз съм ентелегентно проЗта!
« Reply #14 -: Февруари 24, 2012, 06:45:47 »
На мен любими ми са кюфтета от тиквички.

Продукти:
1 кг. тиквички
2 с.л. брашно (предпочитам 2 филийки мокър хляб без кората ;))
2 яйца
150 гр. сирене
1/2 връзка магданоз - останалото за сосчето
1/2 връзка копър - останалото за сосчето
черен пипер
сол
Настъргваме тиквичките на едро ренде. Посоляваме и оставяме да се изцедят. Смесваме с останалите продукти, правим кюфтенца и пържим в силно сгорещено олио. По желание могат да се овалят в галета, аз предпочитам без. Т. като пият много мазнина ги оставям върху домакинска хартия. Вкусни са и топле, и студени с млечно сосче. ;)
Активен
"Пустиняка в буреняка" има своето място в културно-ландшафтния афиш на съвременната градска поп-културна реалия..."
Источник: Пустиняка в буреняка

Страницата е създадена за 0.137 секунди с 21 запитвания.