Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13   Надолу

АФтур Тема: Безмесни гозби  (Прочетена 15995 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
Re:Безмесни гозби
« Reply #120 -: Март 10, 2013, 09:21:59 »
Бе тиа комбинации "картофи с ориз" или па "зеле с боб" не водат ли са некви шопски манджи?

На мене ми си биат съставките и ги не права, еле па на зеле с боб. Куйо от куйо по-гръмежно...  :green:
Зейето са слага за да са намали силата на звуковата вълна̀ и да ти са не пукнат тъпанчетата! Звукъ от злобно ръмжене, преминава в тресък наподобяващ гръм от ясно небе, който плавно сваля децибелете с леко фърфорене и затихване до лека въздишка! Ако са останале шрапнеле от недоварен боб пробойната сила им са намалева от парченцата зелеви лисчета, които ги загъват като реклама на памперс и предпазват текстила от пробойни и оцветявания! :green:
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #121 -: Март 10, 2013, 09:42:51 »
Друго си е, кога са намеси спецялис  ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Валери61

• Пустиняк
« Reply #122 -: Март 10, 2013, 09:45:46 »
Друго си е, кога са намеси спецялис  ;D
С голем опит по темата! :green:
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Цвети

• Гостенин
« Reply #123 -: Март 10, 2013, 10:06:32 »
А боб с ориз ядете ли?
В мойто село Врачеш се готви и е много вкусно,па Светльо не го харесва и вика,че е Врачешко ядене и да си го ям!
Активен

sanda

• Гостенин
« Reply #124 -: Март 10, 2013, 10:12:54 »
Абе виа сега да неа като почнат пости, да заебете убавата темица и сал тука да пишете ???

Я ако непогледна неко снимка с убава мръвка ми неидва апетит, та ша запра да ям :green:

А боб с ориз ядете ли?
В мойто село Врачеш се готви и е много вкусно,па Светльо не го харесва и вика,че е Врачешко ядене и да си го ям!
Я не съм и чула за такова!
Ма па ти несили гу научила кво му туриш тава да еде :green:
Активен

Цвети

• Гостенин
« Reply #125 -: Март 10, 2013, 10:23:22 »
Абе виа сега да неа като почнат пости, да заебете убавата темица и сал тука да пишете ???

Я ако непогледна неко снимка с убава мръвка ми неидва апетит, та ша запра да ям :green:

А боб с ориз ядете ли?
За некой неща неможах да го науча,че и той е мръвкар като теб!
Одеве ма пита к'во ми е направил та го карам да яде картофи с ориз?
Активен

Валери61

• Пустиняк
« Reply #126 -: Март 10, 2013, 10:26:42 »
Санде, сеги почват едни яки пости и требва да живеем богоугодно. Затова ше ти споделъ една моя посна рецепта която вече 17 години я практикувам ефективно! Я им викам "Посни пръжоли"! ;D
  Значи у каминката на слаба жар са слага решетката на скарата, обаче на доста по-големо растояние от нормалното, така че продукта са нагрева бавно и продължително. Постават са обработените пържоли отгоре и са обръщат многократно. Разстоянието до огъня и слабото му излъчване дава възможност на сичко мазно да изтече от месото, а накраа връз скарата остава само посното! Тогива консумираш неограничени количества и си си в канона!  ;D  Понеже процеса е бавен, може да мезиш (за мезеньето нема ограничения) с комат леб, парче пиперосана сланина и смачкана глава лук! :green:
Активен

sanda

• Гостенин
« Reply #127 -: Март 10, 2013, 10:29:33 »

А боб с ориз ядете ли?
За некой неща неможах да го науча,че и той е мръвкар като теб!
Одеве ма пита к'во ми е направил та го карам да яде картофи с ориз?
Я нещея казвам, ма тава картофи с ориз сал като го вида и ми иде да blax
Ма въпреки че съм месарка, много обичам ориз със праз.
За гарнитура де :green:

А грах и зелен боб ям сал посни, па си има и месце ма печено отделно, вътре у них немо го ям :no:
Активен

sanda

• Гостенин
« Reply #128 -: Март 10, 2013, 10:34:34 »
Санде, сеги почват едни яки пости и требва да живеем богоугодно. Затова ше ти споделъ една моя посна рецепта която вече 17 години я практикувам ефективно! Я им викам "Посни пръжоли"! ;D
  Значи у каминката на слаба жар са слага решетката на скарата, обаче на доста по-големо растояние от нормалното, така че продукта са нагрева бавно и продължително. Постават са обработените пържоли отгоре и са обръщат многократно. Разстоянието до огъня и слабото му излъчване дава възможност на сичко мазно да изтече от месото, а накраа връз скарата остава само посното! Тогива консумираш неограничени количества и си си в канона!  ;D  Понеже процеса е бавен, може да мезиш (за мезеньето нема ограничения) с комат леб, парче пиперосана сланина и смачкана глава лук! :green:
Тоа пос я го знам и спазвам стриктно :green:

Моя дедо, лека му пръс, на бъдни вечер едвам дочекваше дванаасе, та да стане коледа :green:
Още от единаасе, почваше а гласи пръжолете, па ги тури на вратичката на печката, къде горът дръвата.
Ма така майсторската гу лепне със камшично движение :green:
И рече: Асе, бега дедо да кръцнеш!  :krkanje:
Та се наедеме и тогива легаме, че гладен спи ли се :green:
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #129 -: Март 11, 2013, 09:25:54 »
А боб с ориз ядете ли?

Тука заставам плътно зад твоя Убавец. За таково ядене чух у Смолян, тия баш ма не познават и като почнаа да ми го фалат колко било вкусно, я викам кво друго му са слага на тава ядене - макарони може би? Тия все такиви комбинации едат, а па боб с кукуруз не знам кой гений на човешката мисъл го е измислил.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #130 -: Март 11, 2013, 02:40:30 »
некой къде а бил орисан на вечен запек и а дирил средство да прокара канализациата.....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

sanda

• Гостенин
« Reply #131 -: Март 11, 2013, 02:49:14 »
некой къде а бил орисан на вечен запек и а дирил средство да прокара канализациата.....
че кукуруза прокарва ли че я съм от тия орисаните :-[
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #132 -: Март 11, 2013, 04:08:26 »
па ако съ не нагньетеш като бибе-прокарва-садържа целулоза...а сичко къде съдържа повечко целулоза е добро за сранье
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Валери61

• Пустиняк
« Reply #133 -: Март 11, 2013, 04:51:46 »
Като се замисля къде има повечко целулоза, стигам до извода, че има и по-евтини източници! А те са сламата (може да я преживяш), дърво(гризка са) и весниците(четеш, бръшеш, после откъсваш кафявото, а другото го консумираш за стимулиране на следващото кафяво)! ;D
Активен

Валери61

• Пустиняк
« Reply #134 -: Март 12, 2013, 08:21:43 »
Чакайте и я да сложа една безмесна манджа, дека жената я прави. В оригинал е Златоградски пататник, ама в случая подправките са променени по наш вкус. Сетих са да го снимам отка го бехме вече наапале.
 ;D

Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13   Нагоре
« назад напред »

Страницата е създадена за 0.506 секунди с 20 запитвания.