Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Безмесни гозби  (Прочетена 15959 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Re:Безмесни гозби
« Reply #30 -: Февруари 26, 2012, 09:44:23 »
Ша го пробвам със спанак  :punk:.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Малък Шемет

• Гостенин
« Reply #31 -: Февруари 26, 2012, 09:45:17 »
Я иам мерак скоро да прайм,спаначена супа ама де да видим,таа седмица  ::)

Убава супъ  :punk: ели каша :)  :punk:
Активен

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
« Reply #32 -: Февруари 27, 2012, 09:18:15 »
при назе копривата одавна подкара,даже вече е поодъртела,требва да са фана тия дни да ида да набера....суи чушки нема,ама и така може  ;D
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #33 -: Март 05, 2012, 10:49:36 »
Сакам да питам дали има некой, къде пости? Решила съм да пробвам и я, дира подкрепа и обмяна на информация за рецепти, кво трева да са еде.
Одевешка изедох една филия с масло и шпек салам, значи днешния ден отпада, ма от утре ша напраа опит, да вида колко моо издържа. Тамън да сбера информация да знам кви продукти да купа.
Активен

Дзверъ Джули

• Гостенин
« Reply #34 -: Март 05, 2012, 10:56:33 »
 :smeeeh: :smeeeh: Утре да не кааеш, я ут утре шъ поста. Не се яде нищо от животински произход, т.е месо, млеко, яйца. "Тях може да ги замените със съответните диетични продукти. Не се плашете да опитате новите вкусове - ще видите, че не са толкова лоши, колкото може би ви звучат!"
Дано ти помогне тоа линк.
http://az-jenata.bg/article/11109/Dietichni-produkti-kakvo-da-yadem-po-vreme-na-posti/
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #35 -: Март 05, 2012, 11:06:53 »
Ясно. Значи трева да буам само соя и зеленчуци. Чуда са, обаче, дали да не си ям млечни продукти. Не сакам да са вманиачавам ча толко.
Активен

кумичката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2570
  • Аз съм ентелегентно проЗта!
« Reply #36 -: Март 05, 2012, 11:12:41 »
Ясно. Значи трева да буам само соя и зеленчуци. Чуда са, обаче, дали да не си ям млечни продукти. Не сакам да са вманиачавам ча толко.

И аз така постя, затова не взех отношение първоначално. ---- Без млека мога, но без сирена и кашкавали - тц! :-\ Карам на полупост. ;) :)
Активен
"Пустиняка в буреняка" има своето място в културно-ландшафтния афиш на съвременната градска поп-културна реалия..."
Источник: Пустиняка в буреняка

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #37 -: Март 05, 2012, 11:17:30 »
Според мене българското кисало млеко е даже лековито.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #38 -: Март 05, 2012, 11:23:40 »
статия,къде ти препоръчват вместо масло да едеш ,,здравословен маргарин" еби ги у дреата-нали знааш ,че разликата между маргарина и машинното масло е една молукула-кво здравословно раненье.....Ората са казали-доброто ядене с доброто пиене е рационално хранене,останалото са дивотии писани от мошеници ,предназначени за лековерни души....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #39 -: Март 05, 2012, 11:27:08 »
Съгласна съм. Да ям изкуствено сирене от соя, вместо краве саламурено - кое му е здравословното?
Еле па тука къ не видиме слънце с месеци, маани ти таа работа.
Без месо ша а мойто постене, дано изкарам баре една седмица.
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #40 -: Март 05, 2012, 12:34:15 »
Е Бубе, соята е натурален продукт, и сакаче е по добре да ядеш соя отколкото грес т.е. маргарин  blax Некой знаа ли за тиа пламови масла, палмолейн ли беше, вредно ли е и т.н. ?
Активен

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
« Reply #41 -: Март 05, 2012, 12:34:44 »
Бубе, добре си решила като за начало да изключиш само месото. Ако не си постила досега си е доста голям стрес за организма. Покрай треворляците и млякото наблегни на повечко бобови- боб, леща, бакла, нахут - засищат добре и без проблеми ще издържиш повече от седмица.
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #42 -: Март 05, 2012, 12:42:27 »
И лебец  :green:.
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #43 -: Март 05, 2012, 01:16:48 »
:smeeeh: :smeeeh: Утре да не кааеш, я ут утре шъ поста.

Благодарение на таа реакция (не съм са обидила, да не ма разбереш погрешно, Джули) и подкрепата на други ора, са амбицирах и реших, че ша почна от днеска, кво като сутринта съм яла шпек салам. Ша ти еба и боклуците. Е тава обедвах - спаначена супа, тя седи у ладилника лазда от седмица, ма нищо й нема, екстра си е:

За довечера бех намислила да праа пилешки пържоле и зеленчуци на скара. Ша ги напраа пържолете, зарди Венко и детето, ма я нема да ям. Ша ям зеленчуците и са сетих за фалафелите, къде Анци ги беше пущал. Некой сеща ли са къде е рецептата?
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #44 -: Март 05, 2012, 01:35:33 »
Малеййй Бубе, добре що не съм ти мъж сестро, че станем 200 кила за една година... Я умрем за посно яденье, за мене е голем майсторлък да онодиш такова... Иначе кво вика Ути - тургате малко саламец, тургате кашкавал, тургате масълце, тургате яйца - и оно СТАНА! Е къ нема а стане така? Ти ми направи яденье от два картофа и глава лук - те това е майсторлък за мене.

Начи я че помолим да кажете кво мое се напрай от червено чвекло. Не знам що, ама за таково цвекло умрем! Сичко, къде съм ял със цвекло - страшно ми е аресало. И грах обичам много, и тиква, ама цвеклото ми е фейвърит. Начи у централата правеа неква салата от червено цвекло и май само я си е едех... Цвекло, нарезано на кубчета и задушено (сварено), и подправено като салата - със солчица, олио и оцет, със малко червен лук нарезан и копрец, мое и маслинка... МММ, нема таково яденье ора, те съга като пишем, и ми се наплъни устата със слюнка...
И друго съм ял от цвекло, ама не разбра баш кво е - лааз да беше настръгано на едро ренде и омешано със майонеза - същата работа. Продават у Лидъла цвекло у буркан - много е убаво, със сосец, мое се еде направо от бурканя, а мое и на салатка да се напрай... Та молбата ми е - ако знаете некво друго да се напрай със цвекло - казвайте тука!

Иначе Директорката се научи да прай зеленчуци на пара, я й купи специален уред. Слага у тенджурата секво - цели картофи, моркови, броколи и цвекло, кво има. Става бръже, изобщо не мирише у стаята (като кога готвиш на затворено), сичко се сварева на мозък, картофа колко песник става мек ча у средата. И най-важното - сичко е много фкусно, баче не е зеленчук. Морковите стаат слатки, абе сичко е един път. Вадиш у една голема чиния, манко солчица или некъф лек сосец мое напрайш и те това е - нема мазнини, леко и здравословно яденье, един път!

Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Страницата е създадена за 0.146 секунди с 21 запитвания.