Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Безмесни гозби  (Прочетена 16081 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Re:Безмесни гозби
« Reply #45 -: Март 05, 2012, 01:41:55 »
И я много обичам цвекло, баш ка си го написал - сварено, нарезано на кубчета и овкусено.

Друг вид салата с цвекло, дека съм правила е:
сварено свекло, нарезано на кубчета
1 кисала ябълка, нарезана на кубчета
неко скилидка чесън
сол
малко майонеза

Може да са направи и като крем супа, но предимно за салати е убаво.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #46 -: Март 05, 2012, 01:50:54 »
Иначе Директорката се научи да прай зеленчуци на пара, я й купи специален уред. Слага у тенджурата секво - цели картофи, моркови, броколи и цвекло, кво има. Става бръже, изобщо не мирише у стаята (като кога готвиш на затворено), сичко се сварева на мозък, картофа колко песник става мек ча у средата. И най-важното - сичко е много фкусно, баче не е зеленчук. Морковите стаат слатки, абе сичко е един път. Вадиш у една голема чиния, манко солчица или некъф лек сосец мое напрайш и те това е - нема мазнини, леко и здравословно яденье, един път!

Буше я млого обичам тава цвекло, праа го на салата настръгано ама сас репа, зеле и ябълка примерно овкусено сол оцедец и зейтинец е идялно. Също така като супа, червено цвекло азе турам и кореня на целината нарезано све на кубчета и друфи продукте... абе има мегдан за секви експерименте.

Сага ми кажи за тоо уред, дека готфи на пара ? може и у сгодиите и преебавките ако неа тука местото. Я па са бе навръвил да си купувам тенжура за приготвяне на ориз, ама индийска, чеки че са отплеснах.
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #47 -: Март 05, 2012, 01:54:14 »
http://www.severozapad.org/forum/index.php?topic=265.210

Буше те тука мале има един вид салатка с цвекло.... :)
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #48 -: Март 05, 2012, 01:55:12 »
Кънчо, що, иначе не моо си приготвиш ориз ли? Маани тия излишни чирапоре, сал пари да даваш.

Аз също много обичам пащърнак. Страшен вкус дава на гювеч, също и на супи.
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #49 -: Март 05, 2012, 02:04:49 »
Те тука погледна набръже - за уреди за готвене на пара:

http://www.technomarket.bg/browse/358

Има ги насекъде, и цените са от 35 - 40 докъде 200 лева. Иначе принципа им е един и съш - оздоле има едно нагревател със вода, къде е изпарява и озгоре - неколко тенджури със надупчено дъно една връз друга. Слагаш толко тенджури, колко ти требват - 1, 2 или 3, и най-озгор залупваш със капака. Мое разделиш продуфтите у разични тенджуре, ама мое и накуп. И толко, оно у книжката на уреда си е обеснено.

Начи тоа уред я много го фалим и за мене това е баш здравословно яденье - без мазно и пръжено. Стаа бръже, лесно, фкусно е и здравословно - кво да сакаш повече?
« Последно редактиранье: Март 05, 2012, 02:08:57 от Bushman »
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

onufri

• Гостенин
« Reply #50 -: Март 05, 2012, 02:07:06 »
Иначе Директорката се научи да прай зеленчуци на пара, я й купи специален уред. Слага у тенджурата секво - цели картофи, моркови, броколи и цвекло, кво има. Става бръже, изобщо не мирише у стаята (като кога готвиш на затворено), сичко се сварева на мозък, картофа колко песник става мек ча у средата. И най-важното - сичко е много фкусно, баче не е зеленчук. Морковите стаат слатки, абе сичко е един път. Вадиш у една голема чиния, манко солчица или некъф лек сосец мое напрайш и те това е - нема мазнини, леко и здравословно яденье, един път!

Буше я млого обичам тава цвекло, праа го на салата настръгано ама сас репа, зеле и ябълка примерно овкусено сол оцедец и зейтинец е идялно. Също така като супа, червено цвекло азе турам и кореня на целината нарезано све на кубчета и друфи продукте... абе има мегдан за секви експерименте.

Сага ми кажи за тоо уред, дека готфи на пара ? може и у сгодиите и преебавките ако неа тука местото. Я па са бе навръвил да си купувам тенжура за приготвяне на ориз, ама индийска, чеки че са отплеснах.

я имах един много добър Reiskocher (демек: варач на ориз), бех си го зимал от лидл за 14-15 кинта.
ползвах го 2-3 годин през проблеми и един приятел ми го съсипа, не знам как.
значи я и у тенджурата моа да си вара ориз, ма с таа машинка имаше две големи предимства: 1. мноого по-лесно са мие. 2. доде вариш ориза можеш едновременно да запарваш зеленчуци и риба в една тавичка (като дръмон) отгоре.
ставаше идеално!
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #51 -: Март 05, 2012, 02:10:33 »
Я баш за тава попитах за вареньето на пара що е здравословно. Онуфри мерсим баце, я теков уред-дивайс за ориз за први пат видо при Нихар - чис индиес дошел да учи медицина у бг, а и завършил я. Та това са приготвя ориза млого бръзо, вкусно е а и лесно са чисти, видел сам я Бубе сгода и затва питам.
Активен

Владимир

• Гостенин
« Reply #52 -: Март 05, 2012, 02:11:50 »
я имах един много добър Reiskocher (демек: варач на ориз), бех си го зимал от лидл за 14-15 кинта.
ползвах го 2-3 годин през проблеми и един приятел ми го съсипа, не знам как.
значи я и у тенджурата моа да си вара ориз, ма с таа машинка имаше две големи предимства: 1. мноого по-лесно са мие. 2. доде вариш ориза можеш едновременно да запарваш зеленчуци и риба в една тавичка (като дръмон) отгоре.
ставаше идеално!
И я имам дом такъв - и он от Лидл-а. Втора годин го ползвам и много му са кефиме сички дом. Нема-нема и децата сами си си уготват ориз. И ние сме доволни, що са не занимавам с ньих. Готвиле сме у него и ориз с зеленчуци, и он става бомба!
Ма готвенето на пара а друга бира. За ньего имаме тенджере, у коя са ръга една друга метална съдин с дръжки, надупчена. И там става бръже, и па а вкусно. Таа згодия си я купиеме от ИКЕА-та.
« Последно редактиранье: Март 05, 2012, 02:13:23 от Владимир »
Активен

onufri

• Гостенин
« Reply #53 -: Март 05, 2012, 02:14:05 »
е индииците и китайците сички имат такиви.
наскоро видех един познат китаец в метрото да носи 30 кила чувал с ориз.
я вече не ям толко често ориз вкъщи затава не съм си зимал пак таково.
а един приятел му викаше Reisekocher, демек "варач на пътуваниа"
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #54 -: Март 05, 2012, 07:15:26 »
Я постим, Бубе! При тава се справям доста успешно, като се има предвид ква месарка съм по принцип. Уфчера мъжо ми Кольо изрева за месо, че бир си заман гладен и му били паднали батериите, та му праих пълнени котлети сфински с кисели краставички, с гъбки, шунчица и кашкавалец - реко си - че се замръсим, виде се. Да съм изела има-нема две хапки от месото, набих на картофената салатка - нещо ми не беше благо. Сварила съм си бобец. А у събота праих доматена чорбица - два картофа сфарени и стръкани на пюре, червени лук за фкус, чери доматки, розмарин, черен пипер на зръна и копрец. Става като крем-супа и е много блага. Умрем и за чорбица от картофчета и зелен бобец и подкиселена с джанки - спецялно си имам у фризеро джанчици зеленки за случайо. Па гъбена кашица, гъбена чорбица - пръстите да си изиде човек. Заран ша праа комбус. Ама и я като Кумичката се не вманиачавам, ми ша си чукна едно забулено еченце. Па до край неделята едни чушки пълнени с картофи съм намислила да напраа - много ги обичаме дом.  И да видиш докъ изредиш посно с посно със сиренце - и оно минали великденските пости  C--
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #55 -: Март 05, 2012, 07:29:28 »
Трева да ми кажеш къ са праат тия чушки, пълнени с картофе.
Я напраих за мъжете пръжолете, за мене си напраих фалафеле, та щех да си одрежа пръста с пасатора :-[. Леко ми са разпаднаа, а и доста тежки ми са струват, ма ша апна 2-3, те са мънинки. Напраих и заленчуци на скара, много са убави.
Па за утре ша мисла пак.
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #56 -: Март 05, 2012, 07:37:55 »
Чушките требва да са пресни, не суи и за предпочитанье червени, не че не става и със зелени, ма с червени е по-благо. Картофите се уварват и намачкват с вилица, ма не много ситно. Смесват се с червен лук, нарезан едро, червен пипер и сол,я турам и черен пипер що го обичам, ма може и без неги. Тава се "обръща" с врело олио и се пълнат чушките. Печат се у намазана тавичка. Много а благо.
Активен

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #57 -: Март 05, 2012, 07:58:04 »
Не става ли по-сухичко и да си тръси мокрене с червено винце? Иначе звучи вкусно!
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #58 -: Март 05, 2012, 07:59:17 »
Мого добре звучи, ша ги пробвам, само да намера добри чушки.
Ете ги мойта вечера, къ казах - фалафеле и заленчуци на скара:
Активен

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #59 -: Март 05, 2012, 08:08:28 »
И зеленчука на скара добре изглежда. Я го проядох в такъв вид доста късно, по лекарско предписание, но ми харесва.
 Ели, мойте суи чушки са от червена капия и като ги запарим стават доста меснатки, дали нема да стане с тех?
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Страницата е създадена за 0.338 секунди с 21 запитвания.